27 maja 2017

English Matters nr 63 & Wydanie Specjalne nr 21

Dzisiaj wracam do was z kolejnym postem o nowych numerach magazynów do nauki języka obcego - English Matters! Choć nieco opóźnione, długo naczekały się, by o nich napisać, zapraszam na krótkie recenzje dwóch gazet.

W tym wydaniu "English Matters" znalazłam kilka naprawdę ciekawych artykułów, które ogromnie mi się spodobały. W dziale "People and Lifestyle" znajdujemy ciekawie napisaną pracę o Rosie Parks - działaczce na rzecz praw człowieka. "Culture" z kolei opowiada o nagrodzie "BAFTA", co dla miłośników kina będzie na pewno przyjemną lekturą. W tym dziale znalazł się również artykuł, który spodobał mi się chyba najbardziej - "England - the Animal Kingdom". Opowiada on o zwierzętach, które żyją razem z Brytyjczykami pod jednym dachem, ich ukochanych czworonogach.

Również w mojej ulubionej sekcji "Travel" znalazł się interesujący reportaż o tytule "Bewitched with Salem", który mówi o tym zaczarowanym miejscu, w którym to czarownice pełniły dawniej kontrolę. Z racji, iż uwielbiam klimaty fantastyczne, z ogromnym zaciekawieniem go przeczytałam.

Podsumowując, myślę, że i tym razem w "English Matters" każdy znajdzie coś dla siebie, a i przy okazji podszkoli swoje umiejętności językowe. Naprawdę warto!

W tym wydaniu specjalnym również udało mi się znaleźć wiele ciekawych i przydatnych dla mnie artykułów. Pierwszy, który mnie zainteresował to "Noble Nuances - Behavior of the Aristocracy", w którym dowiadujemy się o różnych niuansach w zachowaniach arystokracji. Kolejny artykuł, który ogromnie przykuł moją uwagę to "Modern Brit Lit - Still Trail-Blazing". Dowiadujemy się w nim o różnych gatunkach literatury, które najbardziej podobają się czytelnikom, zdobywają popularność.

Całe wydanie mówi w głównej mierze o brytyjskiej odmianie języka angielskiego, co moim zdaniem jest dość ciekawe i przyjemnie mi się o tym czytało. Uwielbiam poznawać nowe języki i występujące wśród nich odmiany, więc to wydanie specjalne trafiło w moje gusta.

Ogromnie dziękuję wydawnictwu Colorful Media!

2 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe tematy porusza ten magazyn!

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu kupuję sobie English Matters by sprawdzić swój angielski (nie istnieje coś takiego jak mój angielski, ale to szczegół). Widziałam ten numer w kiosku, ale przeszłam obok niego obojętnie... A szkoda, bo widzę, że ciekawe artykuły się w nim mieszczą. Najbardziej interesuje mnie ten o nagrodzie BAFTA oraz oczywiście o zwierzakach.

  Pozdrawiam, Oktawia
  Babskie Czytanki

  OdpowiedzUsuń