17 marca 2017

"Co mnie zmieniło na zawsze"

Autor: Amber Smith
Wydawnictwo: Feeria Young
Liczba stron: 390
Premiera: 2016
Moja ocena: 7/10

Znalezione obrazy dla zapytania co mnie zmieniło na zawsze

Często jedno zdarzenie potrafi zmienić wszystko. Zburzyć całe plany, kontakty z innymi, życie. Co jeśli to zdarzenie jest przez kogoś? Jeśli sami nie mieliśmy wpływu na taki bieg wydarzeń?

To nie liceum ją zmieniło. To gwałt.Pewnego wieczoru najlepszy przyjaciel jej brata – niemal członek rodziny – sprawia, że świat Eden wywraca się do góry nogami. To, co kiedyś wydawało się proste, teraz jest skomplikowane. To, co kiedyś wydawało się prawdą, teraz jest kłamstwem. Ci, których kiedyś kochała, teraz budzą tylko jej nienawiść. Nic już nie ma sensu. Wie, że powinna powiedzieć komuś o tym, co się stało, ale nie może tego zrobić. Więc ukrywa to w sobie, głęboko. Ukrywa też to, kim kiedyś była – bo teraz jest już inna. Na zawsze.

"Co mnie zmieniło na zawsze" to książka, której tematyka nie jest łatwa. Autorka bardzo dobrze to podkreśliła już od samego początku. Powieść jest podzielona na 4 klasy i przedstawia wydarzenia z danego roku głównej bohaterki - Eden. Książka nie należy do lekkich i przyjemnych ze względu na to jaki temat porusza. Przeczytanie jej zajmuje trochę więcej czasu, często wymaga przemyślenia tego co się przeczytało i właśnie łapałam się na tym, że chwilami uciekałam myślami do tego co przeczytałam. W rozdziale 3 zaczęłam nawet powoli się gubić. Eden byłą dla mnie coraz bardziej niezrozumiała i wszystko zaczęło się komplikować. Mimo to, po chwili znów wciągnęłam się w historię i było już coraz lepiej. Teraz, po przeczytaniu książki, widzę, że to chyba miało swój cel. Według mnie było to takie oddanie tego co dzieję się z główną bohaterką. Pokazanie, że po takiej tragedii nic nie jest uporządkowane, że wszystko nie trzyma się i jest po prostu inaczej. Bohaterowie również mieli w sobie coś co przykuwało uwagę, nie było chociażby dwóch takich samych. Bardzo polubiłam w książce brata Eden oraz Josha. Z pewnością mogłoby być więcej wątków z nimi, chociaż Josha było całkiem sporo. Oczywiście zdarzyły się postacie, których nie mogłam znieść jak przyjaciółka dziewczyny. Dla mnie byłoby nawet lepiej gdyby wcale nie pojawiła się w powieści.  Z pewnością przeczytanie tej książki nie jest czasem zmarnowanym, wręcz przeciwnie. Uważam, że takich książek skierowanych do młodzieży powinno być o wiele więcej. Amber Smith bardzo dobrze zapamiętam właśnie przez tą książkę i będą ją bardzo dobrze wspominała. Jeśli w Polsce będzie więcej jej książek to bez wahania po nie sięgnę :) 

Za książkę dziękuję księgarni Dadada.pl:
Znalezione obrazy dla zapytania dadada.pl

7 komentarzy:

 1. Marzy mi się ta książka, lubię młodzieżówki z takim ważnym tematem, skłaniające do refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 2. organizuję book tour z Co mnie zmieniło na zawsze, bo uważam, że powinno ją przeczytać jak najwięcej osób. jest pełna emocji, trudna, ale warta poświęconego czasu. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gwałt w książkach pojawia się na tyle często, że odrobinę zaczęło mnie to odrzucać. Jednak o tej książce słyszałam bardzo wiele i bardzo interesuje mnie psychologiczny aspekt bohaterki, więc pewnie się skuszę.
  Pozdrawiam! :)

  czytamogladampisze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Smutna historia. Nie czytałam książki, ale chętnie ją przeczytam.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie do końca jestem przekonana, ale zapiszę sobie tytuł na czarną godzinę

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej książce, ale bardzo mnie zainteresowałaś ! Muszę po nią sięgnąć, zdecydowanie ! :D

  Pozdrawiam i obserwuję. ;)
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz słyszę o tej książce, a już wiem, że przeczytam ją.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń