16 sierpnia 2015

Favorite Songs Book Tag

Serdecznie dziękujemy za nominacje
Czytam Oglądam Recenzuję
co prawda trochę z nim zwlekałyśmy, ale wreszcie się pojawił :)
Zasady:
Wybieramy piosenkę i książkę, która naszym zdaniem najlepiej pasuje do danej kategorii.

1.Książka z piękną główną bohaterką.

Do tej kategorii bardzo pasuje nam America z "Rywalek" Kiery Cass. Starłyśmy się przypomnieć sobie jakąś inna bohaterkę lecz nie udało nam się i jedyne co w głowie miałśmy to America.


2. Najpiękniejszy książkowy pocałunek.


Według nas najlepszym pocałunkiem był pocałunek Katniss oraz Peety w jaskini podczas ich pierwszych igrzysk. Był to chyba najbardziej romantyczny moment w całej książce.
3. Książka lub seria,którą zawsze będziesz kochać.


Zdecydowanie "Dary Anioła". Czytałyśmy wszystkie części i byłyśmy zachwycone. Gdybyśmy miały trochę więcej czasu i mniej książek nieprzeczytanych to z chęcią odświeżyłybyśmy sobie historię stworzoną przez Cassandre Clare.


4. Bohater,który imponuje ci odwagą.

Według nas była to Katniss z "Igrzysk śmierci". Była odważna i nie bała się stanąć w obronie innych, a przede wszystkim swoich przyjaciół i rodziny, którzy dla niej wszystkim.


5.Najwspanialsza książkowa przyjaźń.

Do tej kategorii dopasowałyśmy Penny oraz Elliota z książki "Girl Online" Zoe Sugg. Byli oni prawdziwymi przyjaciółmi, mieli swoje sekrety, o których wiedzieli tylko oni sami. Więc oni nadają się tu idealnie.


6. Ulubiony klasyk.

Niestety do tej kategorii nie dopasowałyśmy żadnej książki gdyż nie czytamy zbyt dużo klasyków, a już na pewno nie mamy swojego faworyta. Ale obiecujemy poprawę :)


7. Największy literacki zazdrośnik.

Tutaj stawiamy na Gale'a Hawthorne'a z cudownych "Igrzysk Śmierci". Jest typowym psem ogrodnika, dla którego Katniss jest tylko przyjaciółką do czasu aż widzi ją z Peetą.


8. Para,którą kochasz za to, że oni się kochają.

Mamy wiele takich par, ale zdecydowałyśmy postawić na Holdera i Sky z "Hopeless". Również ich historia sprawia, że nie da się o nich szybko zapomnieć i są wyjątkowi.


9. Najsmutniejsza książka.

"Gwiazd naszych wina" to zdecydowanie najsmutniejsza książka jaką czytałyśmy. Płakałyśmy na niej oraz na ekranizacji jak przy żadnej innej książce. Historia jest smutna a co jeszcze gorsze problem poruszany przez Johna Greena jest poważny i często o nim słyszymy.


10. Najlepiej wykreowany (ulubiony) czarny charakter.

Zdecydowanie profesor Severus Snape, który przez prawie całą serię stanowi czarny charakter, najciekawszą, przynajmniej dla nas, postać w całym "Harrym Potterze".


11. Bohater, którego kochasz niezależnie od wszystkiego.


Ron Weasley z "Harry'ego Pottera to postać, którą kochamy mimo wszystko. J.K. Rowling stworzyła bardzo ciekawą i sympatyczną postać, której nie dało się nie kochać.12. Książka,z którą masz jakieś szczególnie wspomnienia.

Stawiamy tutaj na "Eragona" Christophera Paoliniego, jednego z naszych ulubionych autorów. To była pierwsza książka, dla której zarywałyśmy noce by ją przeczytać i seria "Dziedzictwo", do której "Eragon" należy, była pierwszą serią, na której punkcie miałyśmy totalnego fioła. :)


13. Książka perfekcyjna w każdym calu.

"Zostań jeśli kochasz " to dla nas książka perfekcyjna w każdym calu. Od pierwszej strony była ciekawa i chwyciła nas za serca, wiec to idealna pozycja do tej kategorii.


Więc to już koniec naszego tagu i mamy nadzieję, ze wam się spodobał. Znów nominujemy naszych czytelników i mamy nadzieję, że wykonają tag w komentarzach, a jeśli macie swój blog to wykonajcie go tam i koniecznie podeślijcie nam link.

2 komentarze:

  1. blog idealny dla miłośników książek, którą jest moja koleżanka ;)
    polecę ją ciebie, napewno będzie czytac tego bloga :)
    liczę sukcesów xx

    OdpowiedzUsuń
  2. zawsze z niecierpliwością czekam na dalsze posty, ten blog jest jednym z moich ulubionych :) x

    OdpowiedzUsuń