20 czerwca 2017

"Pierworodna"

Autor: Tosca Lee
Wydawnictwo: IUVI
Premiera: 2017
Liczba stron: 383
Moja ocena: 7/10

Znalezione obrazy dla zapytania pierworodna

Co jeśli nagle ktoś wymazuje wam cała pamięć? Jakie to uczucie gdy wspomnienia wracają? Strach, radość czy może rozczarowanie? 


Miłość, tajemnice i nagłe zwroty akcji w fascynującej kontynuacji "Potomków"! Nagle, w jednej chwili, powraca cała przeszłość. Audra odzyskuje wymazane na jej własne życzenie wspomnienia. Wreszcie wie, dlaczego pozbyła się przeszłości – by uratować córeczkę. Wie też, że Dziedzice nie pozwolą jej żyć... Musi więc znaleźć i pokonać swojego śmiertelnego wroga Historyka – to jedyna szansa, by uratować Lukę i położyć kres trwającej od wieków wojnie między Potomkami a Dziedzicami, raz na zawsze. Zegar tyka, a sprawy się komplikują, ponieważ Audra musi działać poza prawem. Jednocześnie zmaga się z rosnącą potęga swoich mocy i ich bolesnymi skutkami. Z pomocą mnicha heretyka, sprawdzonych przyjaciół i hakera szuka sposobu, aby pokonać Dziedziców i uratować pozostałych Potomków. Ostateczna konfrontacja będzie śmiertelnie niebezpiecznym sprawdzianem mocy Audry. 
Czy Audra okaże się wystarczająco silna?
(opis z okładki)


"Pierworodna" to kontynuacja "Potomków", którzy wprowadzili mnie w piękny świat Dziedziców, Łowców i samych Utód. Poprzednia część wyszła dość niedawno dlatego spodziewałam się, że będę wiele pamiętała ale byłam w dość dużym błędzie. Z książki pamiętałam jakieś skrawki, pojedyncze historie i nic nie tworzyło mi zbytnio całości. Na szczęście z pomocą przyszły mi pierwsze strony książki. Znajduje się w nich mapa oraz spis osób, który według mnie w tej książce jest super. Dzięki niemu pamiętałam mniej więcej kto jest kim i jaką rolę odgrywa w powieści. Pierwsze rozdziały pochłonęłam na raz, bardzo się wciągnęłam w ten świat, postacie i cała historię, która sama w sobie jest zagmatwana. W "Pierworodnej" ciągle coś się dzieje, ciągle mamy jakieś wątki i ucieczki, co niestety w tym czasie było dla mnie dość męczące. Chwilami po prostu nie miałam ochoty wracać do czytania i odkładałam ją, co przyczyniło się, do tego, że zajęło mi to bardzo dużo czasu. Według mnie, również łatwo się w książce pogubić i sama tego doświadczyłam. Musiałam wracać się kilkanaście stron, bo po prostu nie mogłam się w niej odnaleźć. Bohaterowie byli bardzo zaskakujący i wiem, ze Tosce Lee będę kojarzyła z dokładnością. Każdy detal zarówno postaci jak i tego świata był dopracowany, nie było jakiś dużych odskoków od fabuły i czytelnik dostaje dokładnie to, co jest w opisie. Autorka bardzo dobrze połączyła wątek historii, akcji i miłości w tej książce. Zaskakiwała bardzo ale też czasem była przewidywalna, choć trzeba przyznać, że rzadko. Wprowadziła tak wiele postaci, że zastanawiam się jak sama się w tym nie pogubiła! Bardzo podobał mi się wątek ich podróży, ucieczek i tego, że długo nie zagrzali miejsca w żadnym mieście, Co chwile inne lokalizacje wzbudzają duże zainteresowanie w czytelniku i odkrywają rąbek historii. Niestety czasem też męczyłam się przy niej, szczególnie przy długich opisach, które zdarzały się do czasu do czasu. Sądziłam, że spodoba mi się tak bardzo jak poprzednia część ale trochę się zawiodłam. Nie uważam, że książka była zła i niewarta czytania ale tez nie była czymś wybitnym. Myślę, że książka jest dobrą kontynuacją ale nie przebiła części pierwszej, mimo to ciesze się, że wpadła w moje ręce :)

Za książkę dziękuje Wydawnictwu IUVI: 
Znalezione obrazy dla zapytania iuvi

12 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, ale może kiedyś się skuszę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mi "Pierworodna" podoba się jeszcze bardziej niż pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tej ani pierwszej części.
  Fajnie, że na początku pojawiło się przypomnienie najważniejszych spraw z pierwszego tomu. Ja mam to do siebie, że szybko zapominam, co czytałam, aż mi jest czasem wstyd. Nie miałam specjalnie ochoty na tę lekturę, ale teraz uważniej przyjrzałam się okładce i widzę Londyn! Mój kochany Londyn! To przemawia na korzyść :D

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Potomkowie'' bardzo mi się podobali, aczkolwiek była to dość specyficzna fantastyka. Cieszę się, że w tej części mamy spis postaci, bo choć pierwszy tom czytałam ponad pół roku temu, gdzie nie jest to aż tak długi okres czasu, to naprawdę mało z niego pamiętam :( Tak czy siak, mam ogromną ochotę sięgnąć po ,,Pierworodną''! Oby udało mi się ją niedługo przeczytać :D

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka kompletnie nie dla mnie. Ani trochę fabuła mi się nie spodobała.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książka niedawno zagościła w mojej biblioteczce. Niestety nie mam jeszcze pierwszego tomu. Muszę to nadrobić i zabrać się za lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy tom mnie zanudził, więc po drugi nie planuję sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy chyba nie słyszałam o tej serii, ale sam opis nie przyciąga mojej uwagi. Raczej nie będę się silić, aby ją poznać ;)

  Zapraszam:)
  https://karolina-czyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam o tej serii, ale jakoś nie bardzo mam na nią ochotę :/

  OdpowiedzUsuń
 10. W zasadzie zachęciłaś mnie do... "Potomków". :D Zobaczę czy uda mi się "złapać" pierwszy tom. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. W prawdzie okładki tej serii nie za bardzo mi się podobają, to historia mnie bardzo ciekawi. Podoba mi się to, że tak duzo się dzieje, choć jak piszesz ciebie to czasem męczyło. Po książkę mam ochotę sięgnąć, jednak nie na tyle, by już lecieć ją kupić. na pewno jak nadarzy się taka okazja to po nią sięgnę :D
  Buziaki :*
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie miałam do czynienia z tym tytułem :)
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń