17 lutego 2017

English Matters nr 62 & wydanie specjalne nr 20

Hej! Dzisiejszy post jak widzicie dotyczy, po raz kolejny, numerów English Matters. Przez małe opóźnienie będą tutaj dwie recenzje - krótko i na temat :) Zacznijmy od nr 62:

Kiedy otworzyłam paczkę i zobaczyłam okładkę magazynu od razu wiedziałam, że wydanie w tym miesiącu bardzo przypadnie mi do gustu i tak też było. W dziale "People & Lifestyle" mamy artykuł o życiu Patrice'u Bart -William'sie - artykuł niekoniecznie w moim typie ale godny uwagi. Następnie mamy Susann Zaraysky i jej moc języków. Znajdziemy tam wywiad oraz cenne rady, co do nauki języków obcych. To był strzał w dziesiątkę tego magazynu. Pierwsze, co zrobiłam to właśnie zabrałam się za niego i dosłownie go pochłonęłam :). Kolejny jest o polityce, który szczerze mnie trochę nudził ale dział "Culture" wszystko mi wynagrodził. Każdy z artykułów był strasznie ciekawy. Najbardziej podobał mi się ten z okładki. W dziale "Conversation Matters" znów mamy bardzo przydatną rzecz, a mianowicie Phrasal Verbs. Bardzo pomocny artykuł i będę z niego często korzystała. 
Podsumowując: numer bardzo mi się podobał i chyba każdy znajdzie w nim coś dla siebie, dlatego gorąco polecam :)

Wydanie specjalne nr 20.


Ten numer miał według mnie miał same ciekawe artykuły! Chyba jeszcze nie trafiłam na taki, gdzie każdy by mi przypadł tak do gustu. Świetnym tematem dla mnie była angielska pop kultura: dużo ciekawostek, nowości i odświeżenia niektórych informacji. Kolejny "Conversation Classes with a Pro", który był przydatnym i ciekawym wpisem. "Breaking Ice" był takim luźnym i miłym artykułem na odstresowanie, który przydał się bardzo w tym numerze. "Affordable Language Adventures" był znów przydatny, a dla wielu czytelników pewnie też pomocny. A na sam miły koniec otrzymaliśmy "Speaking for Couch Potatoes", czyli o telemaniakach i kanapowych leniach :). Tak jak widzicie super numer, który jest godny polecenia :).

Dziękuję Wydawnictwu Colorful Media:

3 komentarze:

 1. Dużo teraz jest opinii na blogach o tych czasopismach, lecz ja nadal jakoś nie mam ochoty po nie sięgnąć.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam English matters, a rzadko mam okazję kupować nowe numery

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham te magazyny :) mogłabym nic innego nie robić tylko je czytać :D

  OdpowiedzUsuń