29 października 2016

English Matters - New York

Witam, witam! Przychodzę do Was z kolejną recenzją wydania specjalnego English Matters, czyli magazynu dla osób, które uczą się języka angielskiego. Jak zawsze, chcę Wam przedstawić to co najbardziej mnie w tym wydaniu zainteresowało.

Głównym tematem tego wydania jest Nowy Jork - miasto, które nigdy nie śpi. Mamy tu fakty i mity dotyczące tego właśnie miasta oraz jego historię. Oddzielne rozdziały są poświęcone również temu, co najpiękniejsze w Nowym Jorku oraz temu, gdzie bawią się nowojorczycy. Wszystko jest naprawdę fajnie napisane, w prosty sposób, który zrozumie i mniej zaawansowany w języku angielskim czytelnik.

Jest również oddzielny artykuł poświęcony wydarzeniom z 11 września - tzw. Day of Mourning, który również zapadł mi w pamięć. Tekst opowiada o serii zamachów, które miały wtedy miejsce i o których myślę, że powinno się wiedzieć.
Tak więc myślę, że warto sięgnąć po kolejne wydanie tego magazynu, dzięki czemu można podszkolić swój angielski i dowiedzieć się czegoś ciekawego. Naprawdę warto!

Wydanie specjalne Deutsch Aktuell poświęcone praktycznej stronie języka niemieckiego biznesowego. Polecamy! [klik]

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję Colorful Media!

4 komentarze:

 1. Magazyny z językiem angielskim chętnie czytam. W ogóle uważam, że te czasopisma są bardzo fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawy. Uwielbiam j. angielski, a zwiedzenie NY to moje marzenie, więc myślę, że super czytałoby mi się ten magazyn. :D
  Pozdrawiam,
  nastolatka-marzycielka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ich czasopisma to świetna sprawa, zawsze obiecuję sobie, że zamówię prenumeratę, ale litosci, przecież ja nie mam nawet czasu by czytać pojedyncze wydania :D

  Pozdrawiam serdecznie,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo fajne połączenie - nauka angielskiego i ciekawe informację o świecie. Myślę, że to bardzo dobry sposób na naukę języka ;).
  Obserwuję i pozdrawiam, Ola
  bookwithhottea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń