08 sierpnia 2016

KONKURSOWY SIERPIEŃ PART 2 + WYNIKI


Zapraszamy na kolejny tydzień naszego Miesiąca z Konkursami. W tym tygodniu mamy dla Was książki, które przenoszą czytelnika do niezwykłych, odległych i magicznych światów. Już wiecie, jaki będzie temat przewodni tego tygodnia? Tak, fantastyka!
Ale zanim przejdziemy do obecnego konkursu, chciałyśmy ogłosić, że Konkursowy Sierpień Part 1 wygrała Klaudia W, której odpowiedź na nasze pytanie była najbardziej rozbudowana i najciekawiej napisana. Gratulujemy wygranej i czekamy na odpowiedź na naszego maila!
A teraz przejdźmy do tego, co interesuje Was zapewne nie mniej niż ogłoszenie zwycięzcy. Jak już wspomniałam, w tym tygodniu będzie królowała fantastyka. Mamy naprawdę niesamowite nagrody, które, mamy nadzieję, spodobają Wam się równie bardzo jak nam!
A więc w Tygodniu Fantastyki do wygrania są:
1) "Silver. Pierwsza księga snów" - Kerstin Gier
2) "Malfetto. Drużyna Róży" - Marie Lu
3) "Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Morze potworów" - Rick Riordan

Wzór zgłoszenia:
Biorę udział!
Mail: *aktualny, by móc się skontaktować*
Obserwuję jako: *podać nazwę, będzie sprawdzane*
Banner: *podać linki, gdzie umieszczony jest nasz banner*
Odpowiedź na pytanie konkursowe: Jacy bohaterowie dowolnych książek powinni się poznać Twoim zdaniem i dlaczego?
Zgłoszenia przyjmujemy w komentarzach pod postem!

REGULAMIN:
1) Organizatorkami Konkursowego Sierpnia jesteśmy my, właścicielki bloga.
2) Organizatorki zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu.
3) Konkurs "Part 2" trwa od 8 sierpnia 2016 do 13 sierpnia 2016 do godziny 22:00.
4) Uczestnik musi posiadać adres korespondencyjny na terenie Polski.
5) Zwycięzca zostanie wybrany przez nas na podstawie najciekawszej odpowiedzi na pytanie konkursowe.
7) Zwycięzca będzie poinformowany o wygranej mailowo. Jeśli nie odpowie do 3 dni, wybieramy następną osobę.
8) Organizatorki nie odpowiadają za zgubienia paczek przez Pocztę Polską.
9) Biorąc udział w konkursie akceptujesz ten regulamin.
SPONSORAMI "KONKURSOWEGO SIERPNIA PART 2" SĄ:
WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA - książka "Silver. Pierwsza księga snów"
WYDAWNICTWO ZIELONA SOWA - książka "Malfetto. Drużyna Róży"
AUTORKI BLOGA - książka "Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Morze Potworów" oraz zakładki.
Serdecznie dziękujemy wydawnictwom, które włączyły się do zabawy.

19 komentarzy:

 1. Biorę Udział!
  Mail: mysiapysia24@outlook.com
  Banner http://tusiaksiazkiinietylko.blogspot.com/p/konkursy.html
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  Zawsze chciałam zobaczyć spotkanie dwóch bohaterów o całkiem innych charakterach. Teraz popatrzyłam sobie na moją półkę i pomyślałam.
  'Hmmm... Dwa inne charaktery... Wiem! Ami i Jace'
  No więc, wybrałam Americę z serii 'Selekcja' i mojego ukochanego Nocnego Łowcę, czyli Jace'a. Chciałabym zobaczyć, czy by się dogadali 'zaprzyjaźnili'. Może ich odmienne charaktery zmieniłyby ich troszkę. Wtedy America miałaby troszkę więcej odwagi, a Jace, nie był by może taki złośliwy ;)
  Myślę, że dogadali by się i może, gdyby Ami zerwała z Maxonem, to między nimi zrodziło się jakieś uczucie i byli by dla siebie kimś więcej...

  OdpowiedzUsuń
 2. Biorę udział!
  Mail: susankelley@wp.pl
  Obserwuję jako: Susan Kelley
  Banner: http://internetowypamietniksusan.blogspot.com/p/konkursy.html
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Myślę, że osobami, które powinny się spotkać są Hermiona Granger z "Harry'ego Pottera" oraz Annabeth Chase z "Percy'ego Jacksona". Obydwie są inteligentne i myślę, że mogłyby się zaprzyjaźnić ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Biorę udział!
  Mail: martaiksiazki@gmail.com
  Obserwuję jako: Marta z bloga
  http://marta-i-ksiazki.blogspot.se/
  Banner: znajduje się na stronie głównej bloga, po prawej stronie na dole.

  Moją ukochaną postacią z dzieciństwa jest zdecydowanie roztrzepana, rudowłosa Ania Shirley z serii książek „Ania z Zielonego Wzgórza”. Jako dziewczynka z wypiekami na twarzy pochłaniałam jej historię i byłam zachwycona bogatą wyobraźnią rudej bohaterki. Potrafiła tworzyć piękne nazwy i snuć opowieści, które były dopracowane i szczegółowe, a przy tym ta urocza panna sama w nie wierzyła. Następnie pomyślałam o tajemniczym Hodorze, którego prawdziwe imię brzmi Walder, z serii Pieśń Lodu i Ognia. Jedyne słowo które potrafił wypowiedzieć brzmiało „hodor!”. Tak naprawdę długo nic nie wiemy o tej postaci, więc osobie z wyobraźnią daje to szerokie pole do popisu. Niektórzy może straciliby cierpliwość spędzając czas z tą postacią, próbując raz po raz nawiązać z Hodorem jakąś głębszą rozmowę, czy też uzyskać odpowiedź na zadane pytanie. Jednak nie Ania. Myślę, że ta dziewczynka znalazłaby w troskliwym wielkoludzie prawdziwego przyjaciela. Wymyślałaby różne cudowne historie, które miałyby wyjaśnić jego pochodzenie i ubogie słownictwo i myślę, że byłaby zachwycona jego osobą. Ania była prawdziwą romantyczką ze skłonnością do egzaltacji, więc myślę, że w jej wyobraźni Hodor byłby co najmniej rycerzem, który został zaklęty przez złą czarownicę, a zły urok mógłby odczynić tylko pocałunek prawdziwej miłości. Naprawdę spotkanie tych dwóch postaci byłoby co najmniej interesujące! Mam wrażenie, że oboje byliby wtedy mniej samotni...

  OdpowiedzUsuń
 4. Biorę udział!
  Mail: lupus1908@gmail.com
  Obserwuję jako: Corvus Lupus
  Banner: http://niesamowity-swiat-ksiazek.blogspot.com
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Jacy bohaterowie dowolnych książek powinni się poznać Twoim zdaniem i dlaczego?
  Hm trudne pytanie, ale wydaje mi się, że bohaterami, którzy mieliby się spotkać według mnie to Gabriel (Wizje w mroku) i Ali (Alicja w krainie Zombie), ponieważ są to dwa podobne charaktery, jestem ciekawa jak oboje by na siebie zareagowali :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Biorę udział!
  Mail: gapcia12@onet.pl
  Obserwuję jako: Cynthia Ann
  Banner: https://calm-inside-the-storm.blogspot.com/ (po prawej stronie) :)
  Moim zdaniem poznać powinni się Harry Potter i Ania Shirley. Pomijam już fakt, że to moje ukochane postacie z ulubionych książek. Powinni się spotkać ponieważ wbrew pozorom wiele ich łączy. Oboje stracili rodziców i byli wychowywani w domach, gdzie nie zaznali miłości. W obu przypadkach zmieniło się to dopiero później. Odnaleźli przyjaciół, na których zawsze mogli liczyć i miejsca do których zawsze mogli wracać. Harry kochał przebywać w Hogwarcie, Ania na Zielonym Wzgórzu. Każde z nich było bardzo odważne i stawiało czoła przeciwnościom losu. Gdy umierali ich bliscy, nie załamywali się. Podnosili się z dna smutku, bo wiedzieli, że Ci których tak kochali nie chcieliby, aby się smucili. Wydaje mi się, że Ania, jako trochę ciekawska osóbka, byłaby bardzo zainteresowana magicznymi zdolnościami Harry'ego. Mógłby pokazać jej wiele zaklęć co byłoby nietypowym zjawiskiem jak na lata, w których swoje przygody miała Ania Shirley. Byłoby również wspaniale, gdyby Ania przedstawiła swoich przyjaciół Harry'emu i jego przyjaciołom, lub na odwrót. Gilbert, Diana, Ania, Harry, Ron i Hermiona mogliby być zgraną paczką nietypowych przyjaciół. Ale czy to ważne kim się jest? Przyjaźń nie wybiera i to jest w niej najpiękniejsze :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Już prawie wszystkie młodzieżowe serie przeczytałam oprócz Percy'ego ;).
  http://modoemi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Biorę udział!
  Mail: xnana104x@gmail.com
  Obserwuję jako: Nana
  Banner: http://books-from-whole-world.blogspot.com/ (prawa strona)
  Odpowiedź:
  Moim zdaniem najciekawsze spotkanie zorganizowały by dwie odmienne mocne charaktery.

  Tak na prawdę połączeń jest baaardzo wiele i trudno mi się zdecydować na coś pojedynczego, jednak pierwsze co przyszło mi na myśl to zawzięta Alicja z Alicji w Krainie Zombie i zirytowana Jessamine z Diabelskich maszyn.

  Kim były o co walczyły?
  Obie straciły rodziców. Alicja w wypadku, Jessamine przez pożar - więc brawo, jednak mają coś wspólnego. Różni je to co zrobiły potem...
  Alicja była zmotywowana, pomimo wielu prób, niedouczenia i porażek cały czas stawała do walki i chciała pomścić rodziców... natomiast Jess - pomimo tego że wychowana w rodzinie Nocnych Łowców, czekała aż to wszystko się skończy. Była najpierw damą. Zawsze. Czekała aż otrzyma spadek rodziców i będzie mogła się poddać i zacząć nowe życie. Ostatecznie z tego co kojarzę dopuściła się nawet zdrady.. czego po Ali bym się nie spodziewała.

  Obie umieją postawić na swoim - jeśli walczą, będą walczyć zawsze. Jeśli dbają o siebie, nic nie zmusi je do zmiany zdania. Jestem ciekawa czy nauczyłyby się czegoś od siebie, a mają czego przez inne podejścia do wielu spraw.. czy może ich sprzeczności dałyby o sobie znać i rozpętałyby wojnę...

  Kto wie, może takie spotkanie zapoczątkuje nową część Alicji w Krainie Nocnych łowców lub Diabelskich Zombie?

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  mail: zlodziejka.stron@interia.pl
  Obserwuję jako : Olcia Blog
  baner: http://zlodziejka-zapisanych-stron.blogspot.com/p/konkursy.html

  Odpowiedź :
  Chciałabym by spotkali się Cole z Alicji w krainie zombii oraz Lukas z Wodospadów Cienia. Do obydwóch mam słabość.
  Obydwaj zawsze myślą o bezpieczeństwu innych niż o swoim, walczą ze złem, można by tak wymieniać i wymieniać bez końca. Ale wracając do pytania: Dlaczego? Ponieważ umieją postawić na swoim oraz dogadać się z kimś by uratować kogoś na kim im zależy. Niemuszą znać osoby by jej pomóc. Po prostu ufają osobie towarzyszącej. Ale zawsze zostają czujni. Myślą co zrobić by połączyć siły ponieważ wiedzą,że wtedy są silniejsi. Ale nie lubią brać dziewczyn do walki.
  Moja wypowiedź może wydawać się czasem bez sensu, ale jeśli ktoś czytał chociaż jedną z tych książek wie o czym mówię.
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Dominika Fal
  E-mail: fal.recenzje@gmail.com
  Baner: http://kochamy-ksiazki.blogspot.com/p/konkursy.html
  Odpowiedź: Ciężko jest mi wybrać tylko dwie osobowości, które miałyby się spotkać. Wiem, że moja odpowiedź będzie naprawdę dziwna, ale to pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy ;) Wzięłabym Christiana Greya, naszego szarookiego, do pary zaś dostałby on Lisbeth z trylogii Millennium autorstwa Stiega Larssona. Ta dziewczyna to prawdziwe uosobienie silnej kobiety z charakterem, a jej riposty i niezwykła pomysłowość były wręcz zachwycające. Myślę, że ona bez problemu pokazałaby Christianowi czym jest prawdziwe i namacalne posiadanie kontroli nad prywatnością drugiej osoby. O tak, to z pewnością byłoby coś! Jeśli jest jakaś kobieta, która mogłaby zdominować każdego, z pewnością jest nią Lisbeth.

  OdpowiedzUsuń
 10. Biorę udział!
  Mail: kwilk232@interia.pl
  Obserwuję jako: Klaudia W
  Banner: recenzjeklaudii.blogspot.com (w zakładce konkursy :D)
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  Prawdopodobnie każdy książkoholik przynajmniej raz zastanawiał się co by było gdyby wyciągnąć postać A z książki XYZ i zapoznać ją z postacią B z książki ZYX. W dzisiejszej odsłonie naszego książkowego show mamy dla Was propozycję odjechanej przyjaźni dwóch fikcyjnych bohaterek z dwóch różnych powieści.

  Panie i panowie, przed Wami pierwsza dziewczyna - Amber Appleton z książki „Prawie jak gwiazda rocka” (aplauz, aplauz :D). To odlotowa 17-latka, mieszkająca razem z mamą w szkolnym autobusie (!) – Żółtku, której strój składa się z kilku warstw niepasujących do siebie ubrań. Kreatywność to jej drugie imię. Ta dziewczyna potrafi zaprzyjaźnić się dosłownie z każdym – psem, kotem, Chrystusowymi Diwami z Korei, księdzem, a nawet z jędzowatą staruszka z domu starców – Joan Sędziwą, której nikt oprócz Amber nie darzy sympatią. Panna Appleton to chodzący optymizm, aż dziw bierze, że ta pozytywna energia z niej nie wybuchła! Jej pomysły potrafią zadziwić nawet ją samą. Panie i panowie, proszę o gorące oklaski dla największą optymistkę na świecie – Ambeer Appletoon!

  Teraz czas na druga bohaterkę – niezwykle oryginalną, sarkastyczną, zwariowaną - Louisę Clark z książki „Zanim się pojawiłeś”! (i znowu aplauz :D). Takiej drugiej 26-latki nie spotkacie. To dziewczyna, która potrafi uszyć sukienkę z firanki i pomimo wymownego wyrazu twarzy swojego taty (mówiącego – dziecko, coś ty na siebie ubrała), dzielnie paraduje w stworzonej kreacji. Louisa ma talent do niezapomnianych wejść i wpadek podczas rozmów kwalifikacyjnych. Jest pozytywnie nastawiona do świata, ale kiedy ktoś zajdzie jej za skórę, potrafi pokazać pazurki. Zaprzyjaźniła się z Will’em, który nie miał ochoty nawet na nią patrzeć podczas pierwszych spotkań. Jest bardzo troskliwa i opiekuńcza, kocha rajstopki-pszczółki i rozmowy z niepełnosprawnym przyjacielem, dopiero w wieku 26 lat obejrzała zagraniczny film z napisami, ma wielką słabość do pszczółek! Szanowni Państwo, proszę o wielki brawa dla panny Clarke!

  Zapytacie jak mogłaby wyglądać przyjaźń tych niezwykłych kobiet? A więc:
  - Amber chętnie chodziłaby z Lou na spacery i w odwiedziny do swoich dziwacznych znajomych, a tej by to zupełnie nie przeszkadzało, bo sama potrafi zawierać niezwykłe przyjaźnie,
  - mimo różnicy wieku na pewno dogadałyby się za sobą, ponieważ przyjaźnią się z dużo starszymi osobami,
  - Lou mogłaby wreszcie porządnie się wyszaleć przy Amber, która codziennie ma różne zwariowane pomysły na spędzenie wolnego czasu,
  - żartom i rozmowom nie byłoby końca, bo obie maja wiele wspólnych zainteresowań jak np. moda i tworzenie ciekawych strojów,
  - żadna nie przejmuje się opinią innych na swój temat, przez co mogłyby robić wiele dziwnych i szalonych rzeczy nie zwracając uwagi na spojrzenia przechodniów,
  - obie są superpozytywne dzięki czemu zarażałyby swoim optymizmem ludzi wokół, dwa razy mocniej niż w pojedynkę.

  Drodzy Państwo to byłaby najbardziej zakręcona przyjaźń na świecie! Bez kitu!

  OdpowiedzUsuń